1ust derya av

 

GÜNCEL HABERLER

SPOR HABERLERİ

2018-2019 Av Sezonuna ait haritalar Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü tarafından yayınlanmıştır. 

Aşağıdaki linkten veya sol taraftaki menüden ulaşabilirsiniz.

Şimdilik sadece PDF olarak hizmet verilmektedir.

https://avlakharitalari.ormansu.gov.tr/ 


 

Yıllardır inatla devamı için gayret ettiğimiz bir etkinliği daha geride bıraktık. Böyle etkinliklerin arka planı da normal olarak çok yorucu ve bazı anlarda bıktırıcı olabiliyor. Ancak bu derneğe olan gönül bağımız ne vazgeçmemize ne de yorulmamıza imkan vermiyor. Her zaman daha iyisi ve kusursuzu için gayret göstermek temel prensibimiz olmuştur ve olmaya devam edecektir.

Etkinlik esnasında hava şartlarından, planlama ve organizasyon eksikliğinden kaynaklı bazı aksaklıklar olmuştur. Bu tür aksaklıklar normaldir çünkü işin arkasında insanlar var. Mümkün olduğu kadar bu aksaklıklardan ders çıkartıp bir sonraki etkinliği daha kusursuz halde gerçekleştirmek amacımız olacaktır.

Etkinliğin planlanma sürecinde bize her türlü desteği veren sponsorlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

Özellikle belirtmek gerekirse,

Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi, bütün etkinliklerimize verdiği destek tarafımızdan hiçbir zaman unutulmayacaktır. Bu destek, hem maddi hem de manevi olarak muhakkak karşılığını bulacaktır. Bu vesile ile Başkan Yardımcısı Ali Karagedik’e, Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Uyar’a, Yurtiçi Satış Sorumlusu Ömer Sarı’ya, Dipçik Ustası İsmail Kara’ya; Konya’da kalkıp 14 saat yol yaparak bizimle oldukları ve etkinliğe renk kattıkları için çok teşekkür ederiz.

Elbette ki en değerli teşekkürü Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Naci Tanık’a iletmek gerekir. Çünkü bizimle olamasa da özellikle etkinliği planlama sürecinde bütün isteklerimizi seve seve kabul etmiş olması, derneğimize olan gönül bağını her defasında dile getirmesi, herhangi bir sıkıntı yaşadığımızda, sıkıntının giderilmesi için çaba sarf etmesi ve etkinliklerimize en başından beri ana sponsorluk seviyesinde destek vermesi, en önemlisi de Türkiye’nin en kıymetli markalarından birini yönetiyor olması desteği ve teşekkürü sonuna kadar hak ediyor. Nice başarılara imza atması dileğiyle…

Devamını oku...

Derneğimizden görülmemiş bir hizmet daha.

Türkiye'nin en önemli dipçik ustalarından Abdullah Kara'nın oğlu dipçik ustası İsmail Kara, 9 Temmuz'daki etkinliğimizde bizlerle beraber olacak. Öncelikli olarak üyelerimiz ve bölgemizdeki bütün avcılar ücretsiz olarak kendi dipçik ölçülerini aldırabilirler.

"Her tüfek atış yapar ama kundak vurdurur."

"Tüfekte olmazsa olmazlardan kundak bölümü kişilerin fiziki yapılarına uygun olarak ölçülü ve provalı bir şekilde yapılmaktadır."

Abdullah Kara

 


 

 

 

 

Değerli Üyelerimiz,

Akçaabat Tarım Gıda ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde, 26 Mart Pazar günü Saat 10:00 ile 15:30 arasında Kireçhane Mevkii Akçaabat Belediyesi Futbol Sahası yanındaki dolgu alanında köpeklerimize kuduz aşısı yapılacaktır. 

Aşı uygulaması, Tarım Gıda ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü yetkisinde Veteriner Hekimler tarafından yapılacaktır.


ORGANİZASYONU TARIM GIDA VE HAYVANCILIK İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ ile birlikte yapmaktayız. Diğer YANILTICI DUYURULARA İTİBAR ETMEYİNİZ.

 


 

Hava Durumu

Trabzon